You are currently viewing Smocza Parada na ul. Smoczej

Smocza Parada na ul. Smoczej

Smocza Parada ruszy 27 maja (sobota) o godz. 12 spod Przedszkola nr 269 przy ul. Smoczej 22, a zakończy się na podwórku przy ul. Miłej 22. Tam trwać będzie Dzień Sąsiada przy Miłej. 

Uczestnicy Smoczej Parady będą spacerować ul. Smocza wraz z wielkim azjatyckim smokiem, znanym z Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy zachęcają wszystkich do przebrania się za smoki i przygotowania własnych ozdób.

Smocza Parada jest częścią Dnia Sąsiada przy Miłej, w którego organizację włączają się wszyscy uczestnicy Partnerstwa Przepis na Muranów. Zapowiada się barwny korowód, który będzie cieszył oczy przechodniów na ul. Smoczej. Przygrywać mu będzie Brass Federacja – niezwykle utalentowani muzycy, którzy narobią na Muranowie trochę hałasu. 

Brass Federacja to zespół dęty, który trąbi i bębni muzykę inspirowaną Nowym Orleanem we współczesnym ujęciu. Chłopaki grali chyba już wszędzie – w zeszłym roku ich muzyka rozbrzmiewała podczas Finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. 

– Przy dźwiękach orkiestry Smocza Parada przejdzie na podwórko przy ul. Miłej, gdzie zaplanowaliśmy wiele ciekawych aktywności – mówi prezes fundacji Jeden Muranów Marek Ślusarz.

O godz. 13 wystąpi tam Klaun Kluseczka ze swoim cyrkowym show. Jego pokazy zawierają elementy iluzji, żonglerki, ekwilibrystyki oraz akrobatyki. Kluseczka do sztuki cyrkowej podchodzi poważnie, a jego występy bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

O godz. 15 będzie można zagrać w tradycyjne gry i zabawy. Podwórkowe: klasy, zbijaka, przeciąganie liny oraz wiele innych. Będą też animacje i wspólne fotki. Organizatorzy zachęcają też do przyniesienia przekąsek na wspólny stół.

– Zachęcamy wszystkich, by wzięli udział zarówno w paradzie, jak i w Muranowskim Dniu Sąsiada na podwórku – mówi Marek Ślusarz. – Mile widziana będzie też pomoc w jego organizacji.

Co można zrobić, żeby dołożyć swoją cegiełkę do przygotowania święta? – Upiec ciasto, przygotować lemoniadę czy przynieść przekąski na wspólny, sąsiedzki stół – mówi Marek Ślusarz. – Można też przygotować maskę, przebrać się lub wykonać ozdobę czy inny element na Smoczą Paradę, pomóc m.in. w wyniesieniu stołów, leżaków i krzeseł, a przede wszystkim porozmawiać z sąsiadem i sąsiadką i zaprosić ich na wydarzenie. Na tym zależy nam najbardziej! 

Jak dodaje, często mieszkamy blisko siebie, a nie znamy nawet swoich imion. Na pewno jesteśmy w stanie to zmienić. 

Smocza Parada zbiega się z Europejskim Dniem Sąsiada.

Miłej zabawy! 

Dodaj komentarz